Bispedømmerådsvalget i Agder og Telemark 2019
Bispedømmerådsvalget i Agder og Telemark 2019

Til alle menigheter i Agder og Telemark 

Her er kandidatlister til bispedømmerådsvalget i Agder og Telemark 2019. Selve valgdagen er 9. september.  Det er valg av leke medlemmer til bispedømmeråd og Kirkemøtet. Det er tre kandidatlister: Nominasjonskomitéens liste, Åpen folkekirkes liste og Bønnelista.

 

Nominasjonskomiteens liste
Navn, fødselsår, stilling, Boststed poststed

  1. Markus Westermoen, f. 1975, Ingeniør, Kristiansand
  2. Torun Heier Sødal, f. 1961, Lærer, Kristiansand
  3. Turid Torland Håland, f. 1966, Regnskapskonsulent, Lyngdal
  4. Rolf Halvard Heimdal, f. 1951, Pensjonist, Stathelle
  5. Simon Ellingsberg, f. 1984, Rektor, Hægeland
  6. Silje Nilsen Østensen, f. 1997, Student, Seljord
  7. Lars Sæland Lauvhjell, f. 1950, Pensjonist, Søndeled
  8. Sissel Annette Marthinsen, f. 1971, Lektor, Farsund
  9. Shelly Byholt Rigby, f. 2001, Student, fotograf, Nedenes
  10. Gerd Vigdis Slettedal, f. 1951, Pensjonist, Øvrebø
  11. Atle Olav Ljåstad, f. 1948, Pensjonist, Kragerø
  12. Ståle Ryste, f. 1969, QA-Koordinator, Stathelle
  13. Emilie Rolstad Bjørnholmen, f. 2001, Elev, Lillesand

Bønnelista
Namn, Fødselsår, Stilling, Boststed poststed

  1. Håkon Kolstad Varhaug, f. 1996, Snekker, byggmester, Holum
  2. Gerd Ruth Rosland Nordstrand, f. 1959, Tidl. selvst. næringsdrivende, Holum
  3. Martin Birkedal, f. 1951, Adm. leder, Høvåg
  4. Elisabeth Hyldmo Landsverk, f. 1954, Husmor, kunstner, Stathelle
  5. Anna Kile, f. 1988, Jurist, Kristiansand
  6. Martin Ellingsen, f. 1993, Miljøarbeider, Vennesla
  7. Inger Dalen Lia, f. 1945, Pensjonist, Skien
  8. Linda Elle Haraldsson, f. 1990, Sykepleier, Søgne
  9. Bergsvein Often Normann, f. 1938, Pensjonist, arkitekt, Grimstad
  10. Arild Breda Gulbrandsen, f. 1959, Selvst. næringsdrivende, Søgne

Åpen folkekirkes liste
Navn, Fødselsår, Stilling, Boststed poststed

  1. Kai Steffen Østensen, f. 1994, Samf. planlegger, student, Vanse
  2. Terje Damman, f. 1958, Fylkesordfører, Mandal
  3. Ingvild Sommerfelt, f. 1992, Sykepleier, student, Risør
  4. Odin Adelsten Aunan Bohmann, f. 1985, Fylkessekretær, Skien
  5. Torunn Tørå, f. 1945, Pensjonist, Nedenes
  6. Odd-Inge Rønning Uleberg, f. 1967, Kommunikasjonsrådgiver, Vennesla
  7. Solveig Nordkvist, f. 1943, Pensjonist, Nodeland
  8. Ingrid Cecilie Engel Sødal, f. 1985, Psykolog, Kristiansand
  9. Sidsel Beate Kløverød, f. 1954, Pensjonist, Skien
  10. Per Gunnar Disch, f. 1963, Førstelektor, Porsgrunn
  11. Hallgeir Oskar Gjelsvik, f. 1953, Pensjonist, fysioterapaut, Nedenes
  12. Solveig Botnen Eide, f. 1956, Professor, Lillesand
  13. Dag Øyulf Vige, f. 1951, Næringsdrivende, Kristiansand
  14. Bjørn Erik Høgseth, f. 1948, Pensjonist, lærer, Skien
  15. Naja Amanda Lynge Møretrø, f. 1996, Student, Kristiansand